Meikaps.  Matu kopšana.  Ādas aprūpe

Meikaps. Matu kopšana. Ādas aprūpe

» Ar vates kociņiem uzzīmējiet pīlādža zaru. Zīmēšanas nodarbības izklāsts (vidējā grupa) par tēmu: Pīlādža zars

Ar vates kociņiem uzzīmējiet pīlādža zaru. Zīmēšanas nodarbības izklāsts (vidējā grupa) par tēmu: Pīlādža zars

Pašvaldības budžeta pirmsskola izglītības iestāde"Bērnudārzs kombinētais tips"pavasaris"

Tiešo izglītības pasākumu kopsavilkums
otrajā jaunākā grupa.
Netradicionāls zīmējums kokvilnas tamponi
"Pīlādžu bars"

Vavilova V.V.

Bulaeva N.V.

Kopsavilkums par tiešajām izglītības aktivitātēm otrajā jaunākajā grupā. Netradicionāls zīmējums ar vates kociņiem un iedurot “Pīlādžu ķekars”.

Izglītības joma:"Māksliniecisks estētiskā attīstība»

Izglītības jomu integrācija: « Kognitīvā attīstība», « Runas attīstība", "Fiziskā attīstība".

Mērķis: Turpiniet iepazīstināt bērnus ar netradicionāla tehnoloģija zīmējums - zīmēšana ar vates tamponiem.

Izglītības mērķis:Mācieties savā darbā izmantot netradicionālu tehniku ​​- zīmēt ar vates kociņiem, attīstīt redzi mākslinieciskais tēls, veidot kompozīcijas izjūtu; nostiprināt zināšanas par krāsām; paplašināt bērnu zināšanas par dabu, mācīt bērnus spriest.

Attīstības uzdevums:Attīstīt interesi par netradicionāls tēls uz papīra, attīstīt smalkās motorikas rokas, attīstīt uzmanību un domāšanu.

Izglītības uzdevums:Izaudzināt interesi par dabas izpēti, mīlestību un uzmanīga attieksme Viņai.

Vārdu krājuma darbs:pīlādzis, bullfinks, pīlādžu ķekars, “poks”.

Materiāls: pīlādža zars ar ogu ķekaru, sarkana guaša, vates tamponi, mitrās salvetes katram bērnam, palagi ar iepriekš uzzīmētiem pīlādžu zariem - bez ogām, ūdens krūzes.

Priekšdarbi:putnu vērošana pastaigā, saruna “Putni ziemā”, ilustrāciju apskate “Cirtainais pīlādžs”, “Bulšķi uz pīlādžu zariem”, mērķtiecīga pastaiga pa bērnudārza teritoriju “Koku iepazīšana”, p/spēle “Skrējiens”. uz nosaukto koku”.

Nodarbības gaita.

Atskaņot putnu čivināšanu audio ierakstu no albuma “Dabas balsis”

Pedagogs: Puiši, kurš to tik skaisti dzied?

Bērni: Tie ir putni!

Pedagogs: Šorīt, kad devos uz darbu, es redzēju putnu baru sēžam uz koka. Viņi bija tik skumji un izsalkuši. Es uzaicināju viņus pie mums ciemos. Paskaties, te viņi sēž uz zara. Kādi ir šo putnu vārdi? (Bulžus)

Pedagogs: Puiši, ko putni ēd ziemā? (graudi, maize...) Un ar ko vēl var pabarot putnus ziemā? (bērnu atbildes)
Dabā ir koks, kura ogas karājas līdz vēlai ziemai, to redzējām pastaigā. Putni lido pie šī koka un knābā ogas. Klausieties dzejoli par šo koku:

Viss nokaisīts ar ogu ķekariem,
Tas pīlādžu koks stāv vējā.
Viņa nebaidās no šīm grūtībām,
Un saulē tas deg no rīta.

Tās ogas kļūst tik karstas sarkanas!
Ne velti viņi piepilda sevi ar sulu -
Galu galā ziemā, kad spoži spīd sniegs,
Tur var redzēt vēršu!

Putni knābīs ogu gatavību.
Viņiem patīk tā rūgta garša.
Un pīlādzis, atdevis savu briedumu,
Viņš ar atvieglojumu šūpo pērlīšu zaru.

Audzinātāja : Par ko ir šis dzejolis? (Par pīlādžiem)
Pareizi, paskatieties, cik skaistas ogas karājas zarā (parādiet pīlādža zaru). Ogas karājas viena pie otras, to ir daudz, savāktas ķekarā. Putni ēd šīs ogas ziemā.

Pedagogs: Kādā krāsā ir pīlādžu ogas uz zara? (Sarkans)
- Kādas formas viņi ir? (Raunds)
- Kāds viņiem ir izmērs? (Mazie)

Pedagogs: Tieši tā, puiši, labi darīts! Pīlāda zarā ir daudz mazu apaļu, sarkanu ogu. Viņi karājas viens pie otra, veselā barā.
Fiziskais vingrinājums "Rowanka"

Fizikas vārdi

Bērnu darbības

Kalnā ir pīlādžu koks,
Notur muguru taisnu un līdzenu.

Izstiepies, rokas uz augšu.

Viņai nav viegli dzīvot pasaulē -
Vējš griežas, vējš griežas.

Torsa rotācija pa labi un pa kreisi

Bet pīlādzis tikai liecas,
Viņš neskumst – viņš smejas.

Sānu līkumi.

Brīvais vējš pūš draudīgi
Jaunam pīlādzim.

Bērni vicina rokas, lai atdarinātu vēju

Pedagogs: Kad nāk ziema un snieg, putniem ir ļoti grūti atrast barību.

Kā jūs domājat, ko mēs varam darīt, lai palīdzētu putniem? (Bērnu atbildes).

Tagad uzzīmēsim pīlādžu ogas vēršiem. (Uz galda tiek sagatavoti sarkani guaša, vates tamponi un palagi ar krāsotiem pīlādžu zariem)

Pedagogs: Puiši, kas ir uz jūsu galda? (Papīrs, krāsas, kociņi)
Paskaties (rāda lapas ar krāsotiem pīlādžu zariem), uz zara nav nevienas ogas! Ko ēdīs mūsu putni? Palīdzēsim putniem un zīmēsim ogas. Bet mēs krāsosim nevis ar otu, bet ar vates kociņiem. Šo zīmēšanas metodi sauc par "poking".
Atcerēsimies, kā zīmēt šādā veidā. Ņemam kociņu un iemērcam krāsā, bet ne visu kociņu, bet tikai galu. Tad mēs to uzklājam uz zaru.

Tagad paņemiet nūju rokā un sāksim zīmēt.
Skolotāja atgādina, ka kociņš rūpīgi jāiemērc krāsā, ka uz zara nav viena oga, bet daudzas, un viņi draudzējas viens ar otru, aug blakus.

Pedagogs: Krāsojiet uzmanīgi, uzlieciet uz kociņa tik daudz krāsas, lai ogas būtu košas un sulīgas.
Kādā krāsā ir mūsu ogas? (Sarkans) Tieši tā, labi darīts!

Darba procesā palīdziet bērniem, kuri saskaras ar grūtībām.

Pedagogs: Cik brīnišķīgas pīlādžu ogas esam uzzīmējuši. Paskaties, vērši ieraudzīja mūsu ogas un bija ļoti priecīgi. Viņiem patīk ēst šīs ogas! Pieejiet pie putniem un paņemiet pa vienam putnam. (Katrs bērns ņem vērša siluetu). Kamēr mūsu darbs žūst, mēs spēlēsimies ar jums.

Spēle "Putni"

Vārdu spēles

Bērnu darbības

Pa debesīm lidoja putni

Bērni vicina rokas un skrien pa apli

Un apsēdās uz zariem

Apstāties un pietupties

Sauju ogu knābāja

Rokas parāda, kā putni knābā

Viņi pamāj ar rokām un skrien pie galdiem

Un mēs apsēdāmies pie galdiņiem

Viņi ieņem savas vietas

Pedagogs: Puiši, nāksim visi kopā un apskatīsim savus pīlādžu ķekarus. (Pārbauda pabeigtos darbus) (Slavējiet visus bērnus.)

Puiši, vai jums patika mūsu nodarbība? (Bērnu atbildes)

Ko mēs šodien darījām? (Bērnu atbildes)

Kādas ogas tu zīmēji? (Pīlādžu ogas, sarkanas, apaļas, mazas)

Ar ko tu zīmēji? (Ar vates tamponiem)

Kā sauc šo metodi? (Padur)

Paskaties, cik vērši priecājas par mūsu ogām! Apstrādājiet savus vēršus, ielieciet tos savā darbā. Labi darīti puiši! Mēs smagi strādājām, glābām vēršus no bada un zīmējām daudz sulīgu ogu.

Literatūra:

A.V.Ņikitina “Netradicionālās zīmēšanas tehnikas pirmsskolas izglītības iestādēs. Rokasgrāmata pedagogiem un vecākiem." – Sanktpēterburga: KARO, 2007.

G.N. Davydova “Netradicionālās zīmēšanas tehnikas pirmsskolas izglītības iestādēs. 1., 2.daļa." - M.: "Izdevniecība Scriptorium 2003", 2008.g.

V. Sibircevs “Dzejoļu krājums “Viss ogu ķekariem kaisīts” AAS “Raduga” 2007.g.

Vates kociņus, izrādās, var izmantot ne tikai to tiešs mērķis. Ar viņu palīdzību jūs varat arī zīmēt un radošuma procesā attīstīt bērnus, atcerēties krāsas, iepazīstināt bērnus ar dabu, attīstīt smalko motoriku, bagātināt leksikā mazulis un daudzas citas noderīgas funkcijas veic šis vienkāršais higiēnas priekšmets. Bet vispirms vispirms.

Netradicionāls zīmējums

Lai bērnos raisītu interesi par zīmēšanu, nepieciešams šo procesu pārvērst par spēli vai pasaka. Sākumā bērns labprāt izmanto zīmuļus un otas vēlāk. Laiks iet, un interese par zīmēšanu zūd.

Lai atbalstītu bērnos vēlmi radīt, varat tos piedāvāt netradicionālas tehnikas zīmējums. Šādos gadījumos ir atļauts zīmēt to, ko vēlaties un kā vēlaties.

Bet pieaugušie vienmēr vada bērnu kādā virzienā, lai viņi varētu viņam piedāvāt noteiktus zīmēšanas veidus. Piemēram, blotogrāfija, kuras pamatā ir uz pusēm pārlocīta papīra lapa un daži krāsas pilieni. Vai zīmēšana ar sveci, kad vispirms uz papīra tiek uzklāts neredzams raksts, un tad bērns pārklāj lapu ar krāsu. Raksta kontūras paliek bezkrāsainas. Vai zīmēšana ar vates tamponiem.

Puantilisms

Zīmēšanu ar vates tamponiem var saukt par puantilisma veidu.

Puantilisms ir unikāla kustība glezniecībā, kas, tulkojumā no franču valoda nozīmē "rakstīt punktos". Daudzi mākslinieki gleznoja šāda veida gleznas. Piemēram, par šedevriem tiek atzītas Džordža Sera gleznas. Viņš tiek uzskatīts par šīs tehnikas pamatlicēju.

Zīmēšana ar vates tamponiem ir ne tikai jaunāki skolēni, bet arī bērniem, kuri tikai iepazīstas ar dažādiem krāsošanas rīkiem.

Puantilisms bērniem

Bērni parasti priecājas par zīmēšanas tehniku ​​ar vates tamponiem, jo ​​viņi var izveidot vienu un to pašu attēlu pilnīgi dažādos veidos.

  1. Strādājot, par pamatu varat ņemt veidni un aizpildīt visas attēla detaļas ar noteiktas krāsas punktiem.
  2. Jums nav jāaizpilda viss zīmējums, bet vienkārši izveidojiet detaļu kontūru ar daudzkrāsainiem punktiem.
  3. Ir jautri pievienot punktus gataviem zīmējumiem un veidnēm. Šī iespēja ir īpaši ērta pavisam jauniem māksliniekiem: kad mamma piedāvā uzzīmēt acis uz kādu dzīvnieku vai cilvēku, kā arī interesanti ar vates kociņiem radīt sniegu vai lietu.
  4. Bērniem skolas vecums ir iespējams ierosināt izveidot vairāk sarežģīts darbs, piemēram, reproducēt mozaīkas attēlu.

Zīmējums ar vates tamponiem iesācējiem

Bērni vecumā no 1 līdz 3 gadiem var zīmēt ar kociņiem daudz vieglāk nekā ar otu. Lai ieinteresētu mazuli, vispirms viņam jāparāda, kā veikt skaista līnija vai ielieciet punktu, tad citu un pēc tam citu krāsu.

Pirmajā nodarbībā jums būs nepieciešams šāds aprīkojums:

  • krāsas krāsošanai, piemēram, pirkstiņu krāsas vai parastā guaša, ja nav bail, ka bērns krāsu iebāzīs mutē;
  • papīrs;
  • veidnes ar melnbalti zīmējumi vai tematiski attēli, uz kuriem kaut kas jāpabeidz;
  • liels skaits vates tamponu;
  • palete.

Plastmasas palete noder, lai bērna rīcībā nenodotu veselu burciņu krāsas. Ļoti bieži bērniem ir vēlme izmantot šādu materiālu pārpilnību citiem mērķiem. Paletē ir ērti atšķaidīt ar ūdeni vairāku krāsu krāsas un pie katras novietot kociņu. Kad viss ir gatavs, ar vates kociņiem var sākt zīmēt attēlus par kādu interesantu tēmu.

Labāk ir iepriekš pārdomāt gaidāmās nodarbības tēmu, izvēlēties piemērotus atskaņas vai mīklas. Neatstājiet to novārtā zīmēšanas laikā, jo bērni no 1 līdz 3 gadiem bieži kļūst apjucis. Un viņiem vajag pastāvīgā maiņa aktivitātes.

Puantilisms pirmsskolas vecuma bērniem

Strādājot ar pirmsskolas vecuma bērniem, ir vērts pievērst uzmanību stāstam par pašu puantilisma tehniku. Jāsniedz minimāla informācija, ka zīmējums veidots, izmantojot atsevišķus triepienus vai dažādu krāsu punktus.

Vēlams sagatavot vairākas puantilisma tehnikā veidotas gleznas un parādīt tās bērnam, lai izraisītu dziļāku interesi.

Ir svarīgi, lai krāsas netiktu sajauktas viena ar otru. Šajā gadījumā attālums no viena punkta līdz otram var būt liels, vai, gluži pretēji, jūs varat novietot punktus tuvu viens otram.

Ja vēlaties nākotnē, nav nepieciešams izmantot krāsas, lai zīmētu attēlus puantilisma tehnikā, jūs varat aizstāt vates tamponus ar marķieriem, pildspalvām vai flomāsteriem.

Vecuma nianses

Katrai zīmēšanas tehnikai ir dažādi noslēpumi un nianses. Puantilisms nav izņēmums. Ir daži punkti, kuriem jums vajadzētu koncentrēties, lai iegūtu vispiemērotāko rezultātu.

  1. Bērniem pirmajās nodarbībās labāk piedāvāt tikai vienas krāsas krāsu. Attēli jāizvēlas pēc iespējas vienkāršāk: saule, ābols vai sniegs, lietus.
  2. Vecākiem bērniem tiek doti grūtāki uzdevumi. Ziedu skaits palielinās. Tas ļaus jaunie mākslinieki parādīt iztēli.
  3. Un vecākie skolēni var izmēģināt sevi kā mākslinieki, veidojot veselas gleznas, izmantojot puantilisma tehniku.

Piemērs vienai no aktivitātēm - “Pīlādža zariņš”

Pīlādžu ogu zīmēšana ar vates kociņiem ir nodarbe, ko var veikt gan bērnudārza grupiņās, gan kopā ar bērniem mājās. Tā mērķis ir iepazīstināt bērnus ar jaunu zīmēšanas tehniku, kā arī rosināt viņu interesi par dabu.

Nodarbības laikā bērns mācīsies puantilisma tehnikā attēlot pīlādžu ogu ķekaru.

Šajā nodarbībā jums būs nepieciešams šāds aprīkojums:

  • pīlādžu ķekars (attēlā vai īstā);
  • sarkana krāsa (guaša vai pirkstu krāsa);
  • veidnes ar zariņa attēlu;
  • vēršu silueti.

Nodarbības gaita.


Olga Golubuškina
Izglītojošās aktivitātes “Pīlādžu ogas putnam” kopsavilkums (zīmējums ar vates kociņiem)

Abstrakts tieši izglītojošas aktivitātes

skolotāja ar otrās grupas bērniem agrīnā vecumā

Priekšmets: « Pīlādžu ogas putnam»

(Izglītības integrācija reģionos: "Mākslinieciskā un estētiskā attīstība", "Sociālā un komunikatīvā attīstība", "Kognitīvā attīstība", "Runas attīstība", "Fiziskā attīstība")

Mērķis: Mācīt bērnus zīmējiet pīlādžu ogas, izmantojot metodi"bakstīt" vates tampons

Uzdevumi:

Izglītības joma Mērķi

Mākslinieciskā un estētiskā attīstība Māciet bērniem attēlot pīlādžu ogas ar vates kociņiem; attīstīt krāsu un tilpuma kompozīcijas izjūtu; radīt interesi par otas attēla veidošanu pīlādži; attīstīt interesi par procesu zīmējums

Sociālā un komunikatīvā attīstība Veidot bērnos pozitīvu emocionālu attieksmi pret kopīgām aktivitātēm ar skolotāju; audzināt bērnos atsaucību un labestību, gādīgu attieksmi pret putniem, vēlmi nākt viņiem palīgā

Kognitīvā attīstība Turpiniet mācīties atšķirt un nosaukt krāsas un formas pīlādžu ogas

Runas attīstība Mudiniet bērnus uzsākt dialogu ar skolotāju; izprast pēc formas un satura vienkāršus skolotāja jautājumus un atbildēt uz tiem; bagātināt aktīvo vārdu krājumu īpašības vārdi: sarkans, apaļš; mudiniet bērnus pabeigt vārdus un poētiskas frāzes, pavadot runu ar kustībām

Fiziskā attīstība Attīstīt roku smalko motoriku, iemācīties veikt imitējošas kustības poētiska teksta pavadībā

Iekārtas un materiāli: rotaļlieta putns; papīra loksnes A5, ar krāsots pīlādža zars; sarkanā guaša (apakštasītēs, vates kociņi; salvetes

Individuālais darbs - piedāvājiet pašai Sonjai D uzzīmē pīlādža zaru

Metodes un tehnikas:

Bērnu aktivitāšu veidi Metodes un paņēmieni Saturs

Produktīva bakstīšana ar vates tamponu Pīlādžu ogu zīmēšana

Kognitīvā un pētnieciskā Vizuālā Sarunas pavadīšana ar ilustrācijām

Komunikatīvais verbāls

Saruna par tēmu: "Ko putni ēd ziemā?"

Saruna ar kā putns

Motora P/i: « Putni» Veicot imitācijas kustības

Priekšdarbs:

Izglītības jomas Apvienotā izglītojošas aktivitātes Mijiedarbība ar vecākiem

Kognitīvā attīstība Putnu vērošana, koku vērošana - Pīlāds

Skatoties uz ilustrācijām albums: "Ziema" Albuma papildināšana ar ilustrācijām

Runas attīstība D/i: "Kas ir ziema?"

Fiziskā attīstība P/ Un: « Putni»

Mākslinieciskā un estētiskā attīstība I. Takmakovas dzejoļa lasīšana « Pīlāds»

Nodarbības gaita:

Bērni sēž pretī skolotājam (ietver audio ierakstu "putnu čivināšana") - Puiši, kurš to dzied?

Bērni: Putni.

Kad es šodien devos uz darbu, uz zemes sēdēja maza meitene putns. Viņai nebija spēka lidot. Viņa bija izsalkusi. Es to atvedu uz bērnudārzs, baro. Šeit viņa ir. Sasveicināsimies ar viņu!

Bērni: Sveiki, putns!

Ak, jūs zināt, ko viņi ēd putni ziemā? (Maize, graudi)

Ko vēl mēs varam pabarot? putni? (Bērnu atbildes)

Ir arī īpašs koks, kas ogas pakārt līdz ziemas beigām un putni tos knābā. Mēs viņu redzējām pastaigā. Klausieties dzejoli par šo koku.

Slaids Pagalmā redzu pīlādžu,

Smaragds uz zariem no rīta rītausmā.

Daudz sarkanās ogas,

Gatavs un skaists.

Par ko ir dzejolis? (Rāda ķekars pīlādži)

Bērni: PAR pīlādži.

Pareizi, paskatieties, cik viņi ir skaisti ogas karājās uz zara, viens pie otra. Putni ar tiem barojas ziemā.

Kāda krāsa pīlādžu ogas?

Bērni: Sarkans.

Kādas tās formas?

Bērni: Raunds

Kāda izmēra tie ir?

Bērni: Mazs.

Tieši tā, puiši. Uz zara pīlādži daudz, daudz mazu apaļu sarkanu ogas, viens pie otra. Kā viņi tos knābā? putni? Pārvērsīsimies par putni.

Viens, divi, trīs apgriežas

Ātri iekšā pārvērsties par putniem.

Spēle « Putni»

Pa debesīm lidoja putni

(Bērni vicina rokas un skrien pa apli)

Un apsēdās uz zara

(Apstājies un pietupies)

Sauja ogas bija knābātas

(Rokas parāda, kā putni knābā)

(Pamāj ar rokām un skrien pie galdiem)

Un mēs apsēdāmies pie galdiņiem.

Paskaties, kaut kas ir mūsu putns ir skumjš. Izrādās, ka viņa grib ēst.

Mūsu putnam ļoti patīk pīlādžu ogas, uzzīmēsim tos un iedosim mūsu putniņš, un viņa skatīsies uz mums un gaidīs. Jums un man ir papīrs par to tiek uzzīmēta pīlādžu ota bez ogām, joprojām ir krāsa. Kāda krāsa?

Bērni: Sarkans.

Un jums un man arī ir vates kociņi. Šodien mēs to darīsim zīmēt ar vates tamponiem. Tagad pieskati mani krāsu(rāda un stāsta).

Tagad jūs ņemat vates tamponus pareizi, parādiet man un uzmanīgi nolaidiet tos krāsā.

Bērni zīmē (Laikā zīmēšana ieslēdz mūziku) . Skatoties uz zīmējumiem. Bērni dāvina savus zīmējumus putniņš. Putns pateicas puišiem.

Publikācijas par šo tēmu:

(netradicionālā zīmēšanas tehnika) Mērķis. Radīt apstākļus bērnu uztveres, iztēles un iztēles ideju attīstībai. Attīstīt.

Nodarbības par zīmēšanu ar vates tamponiem kopsavilkums “Jautrais lietus” (otrā agrīnā vecuma grupa) Zīmēšanas nodarbības kopsavilkums, 2. agrīnā vecuma grupa, bērnudārzs Nr.1 ​​“Teremok”, Dalņegorska. Pedagogs: Marčenko L.V. “Jautrais lietus”.

Nodarbības par zīmēšanu ar vates tamponiem kopsavilkums junioru grupā “Karotes Mishutkai” Zīmēšanas nodarbības kopsavilkums junioru grupā “Karotes Mišutkai” Programmas saturs: Attīstīt bērnos spēju atpazīt pasaku no.

Nodarbības par zīmēšanu ar vates kociņiem kopsavilkums otrajā junioru grupā “Rudens koks” Mērķis: - iemācīt bērniem zīmēt koku lapas tehnikā “Zīmēšana ar vates kociņu”; - Mācieties uzmanīgi, skatieties piemēru un sekojiet.

KRIEVU TAUTAS DZIESMA “PA CEĻU GĀJA LIELAS PĒJAS...”. MAZU UN LIELU PĒSMU ZĪMĒŠANA (zīmēšana ar putuplasta pokeriem, vates tamponiem).

Mērķi:
- Ieviest fotokopēšanas zīmēšanas tehniku.
- Iemaņu veidošana zīmēšanas tehnikā ar sveci.
Uzdevumi:
uzmanības attīstīšana, novērojot salnas modeļus ziemā;
intereses veicināšana par ziemas dabas parādībām;
izpildes precizitātes ieviešana.
Aprīkojums: modeļu paraugi, albuma lapa; papildu lapa, sveces gabals; akvareļu krāsas; birste ar platiem sariem; glāze ūdens, salvetes, vēstule.
1. Organizatoriskais moments.
Psihovingrošana: "Ray"
Sniedzoties pēc saules
Viņi paņēma staru
Piespieda pie sirds
Un viņi to atdeva viens otram.
Ziņo par nodarbības tēmu.
Puiši, šodienas tēma ir izglītojoša organizatoriskās aktivitātes“Salnu raksti”, un ne tikai nodarbe, bet zīmēšana ar sveci
Pārsteiguma brīdis.
Puiši, kāds tagad ir gada laiks? Bērni atbild ziema
Tagad ir ziema. Ziema ir brīnišķīgs gada laiks! Parādās ziemā dažādi brīnumi! Tā nu saņēmu mazu paku. Kas mums to atsūtīja?
Paskatīsimies, kas tajā ir, varbūt uzzināsim, no kā tas ir.
Paciņai pievienotā papīra lapas lasīšana
Puiši, šeit ir sniegpārsla ar mīklas dzejoli. Klausieties uzmanīgi, lai to uzminētu. Tas, kurš to uzminēs, pacels roku:
Zvaigznes krīt no debesīm un krīt uz laukiem.
Lai zem tiem slēpjas melnzeme.
Daudzas, daudzas zvaigznes, plānas kā stikls;
Zvaigznes ir aukstas, bet zeme silta.
Kurš mākslinieks to uzlika uz stikla?
Un lapas, un zāle, un rožu biezokņi. Bērni atbild, ka tās ir sniegpārslas, jo tās pārklāj zemi ar sniegu un izskatās kā zvaigznes.
Labi, puiši, jūs esat ļoti vērīgi, tāpēc pareizi uzminējāt mīklas.
Ievads tēmā.
Un kurš ir ziemas uzticīgais un neaizstājamais palīgs? Bērni reaģē uz salu
Pa labi. Līdz ar ziemas iestāšanos nāk auksts laiks. Sals klauvē pie katras mājas. Viņš atstāj savus ziņojumus cilvēkiem: vai nu durvis aizsals - viņi ir slikti sagatavoti ziemai, vai arī viņš atstās savu mākslu uz logiem - dāvanu no Frost. Paskatīsimies, kādus ziņojumus viņš mums sūtīja
Izņemu no sūtījuma bildes, kurās attēloti salti raksti
Kas ir redzams attēlos? Bērni atbild Zari, sniegpārslas, leduspuķes, cirtas un aukstuma āķi
Pareizi, te ir bērni, un egļu zarus rotā sarma.
Šādi Frosts nokrāsoja mūsu logus bez otām un krāsām.
Puiši, kā jūs domājat, ka Morozs zīmē šos rakstus? Bērni izvirza savus minējumus Pūš aukstu gaisu pa stiklu, maģiski uzmet logiem sniegpārslas, un viņi pielīp pie loga.
Faktiski no aukstā, salna gaisa ūdens pilieni, kas atrodas gaisā, nosēžas uz aukstā stikla, sasalst un pārvēršas ledus gabaliņos - skujās. Pa nakti veidojas daudzas, daudzas, tās it kā būvē viena uz otru. Un beigās izrādās dažādi modeļi, ko tikko novērojām.
Puiši, vai jūs domājat, ka mēs varētu zīmēt modeļus tā, ka sākumā tie bija neredzami, bet pēc tam pēkšņi parādījās, piemēram, Frost’s? Nē.
Bet izrādās, ka tas ir iespējams. Un tagad es jūs iepazīstināšu ar šo zīmēšanas metodi - to sauc par "fotokopiju".
2. Praktiskā daļa.
Paņemiet sveces gabalus rokās un mēģiniet tos pārvietot pa papīra lapu.
Vai svece atstāj redzamas pēdas? Bērni atbild nē
Tagad pārklājiet augšpusi ar jebkuru akvareļu krāsa. Ko tu dabūji? Zem krāsas parādījās līnijas, kuras zīmējām ar sveci.
Puiši, kāpēc jūs domājat, ka līnijas, kas veidotas ar sveci, nebija iekrāsotas? Bērni izsaka savu viedokli
Svece sastāv no vaska, kas atgrūž ūdeni, tāpēc pēc ar ūdeni atšķaidītas akvareļkrāsas uzklāšanas rodas dizains, kas veidots ar ūdeni atgrūdošu materiālu. Šodien mēģināsim radīt brīnumu – zīmēsim Salnu raksti izmantojot sveci.
Kur mēs sākam zīmēt? Bērni atbild, zīmējot no augšas, ejot uz leju.
Tieši tā, lai nodrošinātu, ka zīmētie elementi nepārklājas, vislabāk ir zīmēt rakstu no augšas uz leju. Pabeigts zīmējums pārklāj ar akvareļkrāsu. Es ieteiktu izvēlēties zilu vai violets. Lai loksne nesamirktu, krāsu vienmērīgi uzklājiet pa visu loksni, bet neklājiet to vairākas reizes vienā un tajā pašā vietā.
3. Patstāvīgs darbs bērniem.
Sniedzu individuālu, dozētu palīdzību

4. Rezumējot
Kādi puiši sauc glezniecības tehniku, ko izmantojām, veidojot tik skaistus darbus? Bērni atbild uz fotokopiju
Ko, jūsuprāt, vēl var uzzīmēt, izmantojot fotokopēšanas tehniku? Bērni reaģē ar ziediem, rakstiem, sauli.
Mūsu stunda ir beigusies, esmu ļoti apmierināts ar jums un ļoti gribu zināt, kas jūs šodien pārsteidza? Kas tev šodien īpaši patika?